W Ośrodku Doskonalenia Kadr ERGON mogą odbyć Państwo profesjonalny kurs HDS, którego celem jest uzyskanie uprawnienia na HDS – hydrauliczny dźwig samochodowy. Zapewniamy pełne wsparcie na bazie naszego wieloletniego doświadczenia. Prowadzimy kursy otwarte i zamknięte w Warszawie i na terenie całej Polski.Dzięki nam mogą Państwo uzyskać uprawnienia na HDS szybko i w przystępnych cenach. Nad przebiegiem kursu zawsze czuwają doświadczeni instruktorzy, którzy powodują, że nasze kursy HDS wyróżniają się wysoką skutecznością. Dzięki nim mogą Państwo łatwo zdobyć uprawnienia na HDS poprzez pozytywne zdanie egzaminu w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Hydrauliczny dźwig samochodowy

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy jest typem dźwigu, który montowany jest na pojazdach ciężarowych. Głównym celem stosowania tego rodzaju dźwigów jest prowadzenie samodzielnego załadunku i rozładunku, bez użycia dodatkowego sprzętu. Dźwigi są w stanie podnieść ciężary kilku ton. Często obsługa hydraulicznego dźwigu samochodowego określana jest także jako obsługa żurawia przenośnego czy przeładunkowego. Do tego, aby obsługiwać urządzenie tego rodzaju, niezbędny jest kurs na HDS. Następnie, zanim rozpocznie się pracę na stanowisku operator HDS uprawnienia do pracy muszą być nadane przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego. W tym celu kursant bierze udział w egzaminie państwowym.

Każde szkolenie HDS w naszym Ośrodku włącza szereg informacji teoretycznych dotyczących serowania oraz konserwacji dźwigu, a także zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Tematyka obejmuje między innymi następujące zagadnienia:

  • dozór techniczny
  • podstawowe informacje eksploatacja urządzenia
  • budowa urządzenia i podział różne typu żurawi
  • obowiązki operatora urządzenia
  • BHP operatora żurawia
  • zajęcia praktyczne na żurawiach

Kursanci otrzymują niezbędne materiały przeznaczone do nauki, w tym zagadnienia, które pojawiają się podczas egzaminu przez Komisją Dozoru Technicznego. Naszym głównym celem jest skuteczne szkolenie, dlatego wykorzystujemy specjalne programy nauczania. Właśnie dzięki nim większość naszych kursantów już za pierwszym razem zdaje egzamin i otrzymuje potrzebne uprawnienia. Uprawnienia nadawane przez UDT w kategorii II Ż to uprawnienia ważne bezterminowo.

Aby odbyć szkolenie należy spełnić następujące warunki:

  • ukończone minimum 18 lat
  • przynajmniej podstawowe wykształcenie
  • zaświadczenie lekarskie z brakiem przeciwwskazań do pracy na stanowisku operatora hydraulicznych dźwigów samochodowych

Ile kosztuje szkolenie w naszym Ośrodku? Jeżeli chodzi o kurs na HDS cena zależna jest przede wszystkim od liczby uczestników kursu. W przypadku większej liczby osób jesteśmy w stanie zapewnić Państwu bardzo atrakcyjne ceny, znacznie niższe niż u konkurencji. Natomiast gdy chodzi o egzamin cena jest ustalana przez Urząd Dozoru Technicznego.

W naszym Ośrodku szkolimy operatorów żurawi przenośnych już od lat. Posiadamy doświadczoną kadrę instruktorów, niezbędne zaplecze do komfortowej nauki oraz zdobywania praktyki. Jesteśmy w stanie przeprowadzić także szkolenia poza naszą siedzibą w Warszawie – dojeżdżamy na terenie całego kraju. W przypadku szkoleń zamkniętych dopasowujemy indywidualnie zakres tematyczny zajęć do potrzeb klientów. Każdego, kto chce uzyskać uprawnienia HDS cena naszego kursu na pewno powinna zadowolić.

Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON – kurs HDS Warszawa (i cała Polska) – zapraszamy do wybrania naszej oferty!