Wykorzystanie metod zgrzewania elektrooporowego i doczołowego w obszarze wykonawstwa rurociągów z poliolefin

Monter rur przy pracySkuteczni przedsiębiorcy są świadomi faktu, że wyedukowane kadry to kluczowy i niezastąpiony zasób w realizacji długofalowej strategii biznesowej. W związku z tym, doszkalanie pracowników, oparte na poszerzaniu i pogłębianiu spektrum ich umiejętności, wpływa na wiele istotnych obszarów w sferze działalności przedsiębiorstwa, a w szczególności na efektywność działań biznesowych. Nie inaczej jest w przypadku branż, wykorzystujących technologię zgrzewania. Jakość produktów i usług jest uwarunkowana bezawaryjnością i trwałością zainstalowanych rozwiązań, zrealizowanych przez monterów. Warto podkreślić, iż rzetelne wykonanie prac zgrzewalniczych zależy w największej mierze od biegłości instalatorów przy implementacji konkretnych rozwiązań. Kompetentna kadra odgrywa kluczową rolę. Mając na uwadze ten fakt, przygotowaliśmy dla Państwa niniejszą ofertę szkoleniową.

Co może zyskać przedsiębiorca?

 • Przedsiębiorca pracuje wytrwale przy biurkuposzerzenie wiedzy i umiejętności zatrudnionych pracowników; ten czynnik ma wpływ na poziom profesjonalizmu kadry i fachowość wykonania produktów i usług,
 • wzbogacenie wiedzy przedsiębiorstwa o nowe kompetencje pracowników, nabyte podczas szkoleń oraz o niezbędne uprawnienia kadry do wykonywania prac wykonawczych\ montażowych danego rodzaju,
 • zbudowanie lepszej relacji z pracownikiem (relacja oparta na inwestowaniu pracodawcy w rozwój kompetencji pracownika oraz na lojalności pracownika); ten czynnik wpływa na zmniejszenie fluktuacji kadry,
 • polepszenie jakości dóbr i usług, wytwarzanych przez przedsiębiorstwo,
 • zmniejszenie kosztów wynikających z błędów czynnika ludzkiego przy wykonywaniu prac,
 • poprawa i ugruntowanie wizerunku firmy jako solidnego oraz nowoczesnego kontrahenta i pracodawcy.

 

Kurs instalatora zgrzewania rur z PE – dla Twoich pracowników
Kryterium:Opis:Opis szczegółowy:
Dla kogo:pracownicy zgłoszeni przez pracodawcę do udziału w szkoleniudla osób pełnoletnich, posiadających odpowiednie zaświadczenie lekarza medycyny pracy (określające brak przeciwwskazań do wykonywania prac w danych warunkach)
Cel zajęć:opanowanie teoretycznych i praktyczno-technicznych aspektów szkoleniawiedza w obszarze wykonywania prac, związanych ze zgrzewaniem i systemami rur z PE
Efekt:certyfikacja zawodowazdanie egzaminu z obu części (teoria i praktyka) oraz uzyskanie odpowiednich uprawnień

 

Dostępne możliwości w obszarze oferty szkoleniowej

Naszą ofertę kierujemy do klientów biznesowych oraz innych podmiotów instytucjonalnych. W ramach realizacji zlecenia, zorganizujemy kurs, skrojony pod potrzeby edukacyjne pracowników, zatrudnionych w Państwa firmie/ instytucji. W związku z powyższym, szkolenia mogą mieć charakter:

 • podstawowy lub zaawansowany, w zależności od poziomu wiedzy pracowników oraz wskazań do nabycia przez nich konkretnych umiejętności lub niezbędnych uprawnień,
 • stacjonarny (w naszej warszawskiej siedzibie) lub wyjazdowy, na miejscu u klienta – w zależności od potrzeb dydaktycznych, określonych w zleceniu przez zamawiającego.

Plan zajęć:

Osoba prowadząca zajęcia i kursanci w sali szkoleniowejSzkolenie jest prowadzone w oparciu o ustalony plan zajęć. W ramach kursu poruszane będą następujące zagadnienia tematyczne:

 • polietylen – systematyka, właściwości i zastosowania,
 • kryteria jakości rur, kształtek i innych form instalacyjnych z PE,
 • magazynowanie i inne czynności logistyczne związane z rurami z PE,
 • cechy rodzajów gazów palnych,
 • gaz ziemny i jego transport w wykorzystaniem rurociągów z PE,
 • rury gazowe, związane z obszarami typowo górniczymi,
 • budowa i eksploatacja rurociągów gazowych – współczesne technologie i materiały,
 • technologia zespajania rur i kształtek, metodą zgrzewania doczołowego i elektrooporowego,
 • wykorzystanie tworzyw sztucznych w projektach tzw. rehabilitacji technicznej systemów rur z PE,
 • Warunki BHP i PPOŻ, a systemy rur z PE.

Dlaczego warto wybrać właśnie nasze szkolenie

Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej. Istniejemy w branży szkoleniowej nieprzerwanie od 20 lat. W tym czasie nabyliśmy bogate doświadczenie w obszarze organizacji i przeprowadzania szkoleń technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania rozwiązań zgrzewanych w systemach rur z PE. Nasza kadra to wykwalifikowani wykładowcy i instruktorzy, posiadający wiedzę, doświadczenie oraz rozwinięte umiejętności dydaktyczne. Prowadzący zajęcia – wyjaśnią teorię przedstawianych zagadnień, pokażą praktyczne przykłady montażu systemów rur z PE, odpowiedzą na pytania słuchaczy, a także zasugerują właściwe metody rozwiązania wniesionych przez nich problemów. W czasie szkolenia, dbamy o dostępność wszelkich środków, niezbędnych do wykonywania zadań praktycznych, tj. narzędzia, akcesoria i materiały. Ponadto, każdy słuchacz kursu otrzyma od nas solidnie opracowane materiały szkoleniowe, stanowiące wysokiej jakości wsparcie przy przygotowaniu do dwuczęściowego egzaminu zawodowego.

O zgrzewaniu rur z PE

Rozwiązania spajania rur z PE, odbywają się najczęściej w oparciu o metody, tj. zgrzewanie elektrooporowe i zgrzewanie doczołowe. Wykorzystanie procesów zgrzewania, czy to elektrooporowego czy doczołowego, pozwala zagwarantować, że połączona konstrukcja będzie jednorodna pod względem materiałowym (brak domieszek innego rodzaju materiałów). Ten sposób spajania wywołuje efekt, polegający na zdolności układu rur do przenoszenia tzw. obciążeń osiowych. Wpływa to na stabilność konstrukcji, szczególnie w przypadku ruchów gruntowych. Jeśli chodzi o zgrzewanie elektrooporowe, ważnym jest, aby w pierwszym kroku przystosować rury do procesów zgrzewania. Następnie, rura i dedykowana jej kształtka są czyszczone z osadów i warstwy utlenionej oraz odtłuszczane z wykorzystaniem określonego rodzaju czyściwa. Kolejny etap przewiduje unieruchomienie rury wraz z kształtką. Jest to możliwe dzięki zaciskom instalacyjnym (montażowym). Następnym krokiem jest zgrzewanie elektrooporowe, które wykorzystuje termoplastyczne właściwości materiału budulcowego rury i kształtki. Na końcu, na skutek procesów chłodzenia, połączenie zgrzewane (rury z kształtką) stygnie, a instalatorzy demontują zaciski. Łączenie rur i kształtek może zachodzić także w oparciu o zgrzewanie doczołowe. To rozwiązanie ukierunkowane na łączenie elementów, które cechują się odpowiednio długą średnicą. Proces zgrzewania następuje tutaj poprzez nagrzanie rury i kształtki oraz przyłożenie docisku o odpowiedniej sile.

Zapraszamy na nasz kurs

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą szkolenia pt. “Kurs dla instalatorów rozwiązań zgrzewanych w systemach rur z PE”, zapraszamy do podjęcia rozmowy z naszymi konsultantami. Odpowiedzą oni na Państwa pytania, a także wyjaśnią ewentualne wątpliwości. Poprzez infolinię mogą Państwo także zgłosić potrzebę organizacji szkolenia.