Podest ruchomy stacjonarny to urządzenie, które nie powinno być obsługiwane przez przypadkowe, nieprzeszkolone osoby. Tak jak w przypadku wszystkich urządzeń do transportu na miejsce pracy na wysokości, również w tym przypadku konieczna jest znajomość budowy, mechanizmu działania, umiejętność dostosowania się do panujących warunków. Bez zachowania tych zasad eksploatacja podestów ruchomych grozi poważnymi wypadkami. Między innymi z tego powodu Urząd Dozoru Technicznego uznał, że do pracy z tymi urządzeniami konieczne jest uzyskanie stosownych uprawnień na podesty ruchome stacjonarne. UDT umożliwia ich zdobycie poprzez zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Oferowany przez nas kurs na podesty ruchome stacjonarne to sposób na szybkie i skuteczne przygotowanie się do tego egzaminu. Podejście do egzaminu jest zawarte w cenie szkolenia, a zakres zagadnień omawianych w trakcie zajęć został uzgodniony z UDT.

Kurs na podesty ruchome stacjonarne – korzyści

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu:

  • To zajęcia w pełni przygotowujące do pracy w zawodzie operatora podestów. Ich ukończenie oraz zdanie egzaminu wystarczy, by móc podjąć pracę.
  • W cenie kursu zawarty jest egzamin państwowy UDT. Szkolenia mają program uwzględniający wymogi egzaminacyjne, dzięki czemu możemy pochwalić się wysoką zdawalnością wśród uczestników.
  • Nasi doświadczeni instruktorzy prowadzą zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Dzięki temu kursanci uczą się bezpiecznej, zgodnej z przepisami eksploatacji urządzeń, co przekłada się później na bezwypadkową pracę.
  • Aby ukończyć szkolenie i uzyskać wymagane przez UDT uprawnienia, nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie. W zajęciach mogą brać udział osoby początkujące, jak i takie, które miały już do czynienia z pracą z podestami. Zakres poruszanych zagadnień dostosowujemy do poziomu grupy.
  • Zajęcia odbywają się w różnych lokalizacjach – sprawdź kursy na podesty ruchome w Warszawie, Katowicach, Krakowie czy Wrocławiu. Na życzenie firm możemy także zorganizować kurs operatora podestów ruchomych stacjonarnych wyłącznie dla pracowników.
  • Umożliwiamy również ukończenie części teoretycznej w formie zdalnej, poprzez udział w webinarach prowadzonych na żywo przez naszych instruktorów.
  • W naszym Ośrodku organizujemy także inne szkolenia z egzaminami na uprawnienia UDT (w Warszawie i innych dużych miastach). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoleń na podesty ruchome samojezdne, podesty ruchome przejezdne czy kursy na zwyżki – podnośniki koszowe.

Szczegółowe informacje

Kurs jest przeznaczony dla osób, które spełniają minimalne wymagania: wiek 18 lat lub powyżej, wykształcenie co najmniej podstawowe, dobry stan zdrowia – brak przeciwwskazań zdrowotnych potwierdzony zaświadczeniem lekarskim.

Czas trwania zajęć jest zróżnicowany: wynosi od ok. 8 do ok. 20-35 godzin, w zależności od grupy.

Aby zapisać się na wybrane zajęcia, należy dokonać rejestracji i płatności na naszej stronie www.platformaedukacji.pl. Tam znajdą Państwo aktualne terminy, miejsca zajęć i inne szczegóły kursów na podesty ruchome (cena, warunki itp.).

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu poprzez mail lub telefon.