Program kursów dla operatorów cięcia ręcznego plazmowego i gazowego.Zajęcia praktyczne:

 • ukosowanie blach,
 • cięcie rur oraz profili stalowych,
 • wypalanie otworów,
 • cięcie przy użyciu cyrkla,
 • cięcie blach po wyznaczonej linii,
 • obsługa palnika gazowego i plazmowego.

Zajęcia teoretyczne:

 • zasady BHP oraz PPOŻ,
 • jakościowe wymagania powierzchni po cięciu,
 • regulacja płomienia gazowego i plazmowego,
 • stanowisko do cięcia,
 • budowa palników,
 • manometry oraz reduktory,
 • zbiorniki przenośne do gazów technicznych,
 • gazy techniczne stosowane w przypadku cięcia,
 • technologie cięcia metali,
 • podstawy materiałoznawstwa.

Wymagania

Aby zostać operatorem palników należy mieć przynajmniej wykształcenie podstawowe, być osobą pełnoletnią i nie posiadać przeciwwskazań poświadczonych dokumentem od lekarza do wykonywania pracy na danym stanowisku.

Cena kursu

W porównaniu do innych firm cena u nas jest bardzo konkurencyjna, gdyż zawsze dbamy o to, by nasz cennik był przejrzysty. Jesteśmy otwarci na negocjacje, a w przypadku grup przyznajemy atrakcyjne rabaty.

Miejsce kursu

Zajęcia odbywają się w naszych oddziałach na terenie całego kraju, jednak organizujemy również otwarte zajęcia dla grup zamkniętych z dojazdem do klienta. Kursy odbywają się zgodnie z aktualnymi informacjami na naszej stronie. Głównym założeniem naszej firmy jest dostarczenie klientom usług szkoleniowych na pierwszorzędnym poziomie. Wykwalifikowani metodycy i inne osoby z wieloletnią praktyką dbają o jakość kształcenia i jak najlepszą satysfakcję we wszystkich naszych placówkach, które znajduje się w Warszawie i innych regionach polski.

Jakie zastosowanie mają oba palniki

Główne zalety przecinarek plazmowych to zdolność do cięcia wielu rodzajów metali, przecinarki plazmowe mogą ciąć metale nieżelazne, takie jak aluminium, stal nierdzewna i żeliwo. Materiały, które stają się coraz bardziej powszechne w wielu zastosowaniach. Jeśli chodzi o dokładność, plazma zwykle dokonuje cięcia sprawnie i z małą ilością materiału typu żużel. Taka sytuacja zapewnia gładkość dokonanego cięcia. Nie ma potrzeby wstępnego podgrzewania, przy zastosowaniu plazmy nie wymaga się wstępnego nagrzania metalu przed samym cięciem, co w znaczącym stopniu przyczynia się do powstania oszczędności czasowych. Szybkie cięcia w przypadku stosunkowo cienkich metali plazma tnie tego typu metale o wiele szybciej w porównaniu do palników do cięcia oraz proces cięcia zachodzi w sposób, który nie powoduje odkształceń, na ogół. Dokładne cięcie metali o zróżnicowanych kształtach jest możliwe z wykorzystaniem plazmy. Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa  to przecinarki plazmowe nie wymagają przechowywania lub obchodzenia się z gazami lub otwartym płomieniem.

Główne zalety palników do cięcia. Palniki doskonale sprawdzą się do grubszych metali. Palnik do cięcia tnie stal o grubości nawet do 30 centymetrów w sposób bardzo efektywny. Szybkość cięcia lub w przypadku stali grubszej niż 2,5cm, palnik do cięcia jest w stanie ciąć z większą prędkością w porównaniu do przecinarki plazmowej. Mobilność, palniki nie wymagają zasilania elektrycznego. Waga palnika co do zasady nie przekracza wartości 300 gramów, co staje się przyczynkiem do tego, że można je przemieszczać. Istnieje bardzo szeroka gama palników do wyboru według typu planowanych prac. Niższa cena, najmniejszy koszt najprostszego palnika do cięcia  wynosi ponad sto złotych, natomiast najtańsza, dobra przecinarka plazmowa to wydatek rzędu minimum tysiąca złotych.

Kursy w naszym Ośrodku Szkoleniowym Operatorów zawsze prowadzone są pod okiem najlepszych profesjonalistów. Dzięki nam kompleksowo przygotujesz się do egzaminu a do Twojej dyspozycji będą specjalnie opracowane materiały i nowoczesne maszyny.

 Cel kursuInformacje o szkoleniu
Szkolenie na ręczne cięcie plazmowe

 

Teoretyczne i praktyczne przygotowanie kursantów do ręcznego cięcia plazmowego a ponadto:

·       jak zbudowany jest palnik plazmowy

·       jak ustawić palnik plazmowy

·       inne urządzenia do cięcia plazmowego

·       jak poprawnie go odpalić i wygasić

·       równe cięcie materiału i wycinanie otworów

·       przepisy BHP oraz warunki technologiczne podczas pracy z palnikiem plazmowym

 

Ubiegasz się o uprawnienia na operatora palników cięcia plazmowego? Zapraszamy na szkolenie cięcia plazmą na którym poprzez praktykę i teorię zdobędziesz pożądaną wiedzę i umiejętności do uzyskania specjalnych kwalifikacji. Zajęcia teoretyczne realizowane są zdanie bądź stacjonarnie, wybór należy tylko do ciebie. Ponadto zajęcia praktyczne odbywają się w naszych atestowanych placówkach spawalniczych. Po szkoleniu czeka Cię już tylko zdanie testu praktycznego i teoretycznego przed komisją egzaminacyjną. W przypadku wyniku pozytywnego zaświadczenie wydawane jest zgodnie z wytycznymi Instytutu spawalnictwa na okres 3 lat w języku polskim i angielskim.

 

Szkolenie na obsługę palników tlenowych

 

Teoretyczne i praktyczne przygotowanie kursantów do ręcznego cięcia tlenowego a ponadto:

·       budowa palnika gazowego

·       jak ustawić palnik acetylenowo- tlenowy

·      jaki gaz zastosować do cięcia

·       po kolei jak odpalić i wygasić palnik

·       jakie ciśnienie tlenu i acetylenu ustawić do cięcia

·       poprawność cięcia materiałów oraz wycięcia otworów

·       przepisy BHP oraz warunki technologiczne przy pracy z gazami technicznymi jak acetylen propan czy tlen

·       również dowiesz się, dlaczego palnik często mówiąc strzela i jak zapobiec takiej sytuacji

 

Ubiegasz się o zdobycie uprawnień na operatora palnikiem gazowym? Cięcie tlenowe zwane również gazowym jest jedną z popularniejszych metod rozdzielania metali zwłaszcza stali nisko tubowych i niskowęglowych. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu będziesz w stanie z łatwością znaleźć wysoko płatną pracę. Zapraszamy na szkolenia cięcia planowo gazowym na którym poprzez praktykę i teorię zdobędziesz pożądaną wiedzę i umiejętności do uzyskania specjalistycznych kwalifikacji. Zajęcia teoretyczne realizowane są zdanie bądź stacjonarnie, wybór należy tylko do ciebie. Ponadto zajęcia praktyczne odbywają się w naszych atestowanych placówkach spawalniczych. Po szkoleniu czeka Cię już tylko zdanie testu praktycznego i teoretycznego przed komisją egzaminacyjną. W przypadku wyniku pozytywnego zaświadczenie wydawane jest zgodnie z wytycznymi Instytutu spawalnictwa na okres 3 lat w języku polskim i angielskim.