kolaż narzędzi związanych z BHPJuż teraz ERGON oferuje kompleksową ofertę edukacyjną zakresie BHP z możliwością dostosowania szkolenia do szczególnych potrzeb Twojej firmy! W naszych szeregach znajdują się wyłącznie najlepsi specjaliści, posiadający odpowiednie certyfikaty oraz wieloletnie doświadczenie. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wszelkich czynności pracowniczych w zakładach pracy, dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleniowej. Sprawdź naszą ofertę i rozwijaj swoją firmę. Zajmujemy się zarówno organizowaniem szkoleń wstępnych, jak i obowiązkowych szkoleń okresowych.

Prace szczególnie niebezpieczne

Wspomniane prace to takie, przy których ryzyko zagrożenia zdrowia i życia jest większe. Podczas organizacji i wykonywania takich prac należy szczególnie zadbać o środki ostrożności, które zostały określone e w § 81 tegoż Rozporządzenia.

O co należy dbać podczas takich prac?

  • konieczny jest nadzór prac, do którego są wyznaczone osoby z uprawnieniami
  • obowiązkowe są środki zabezpieczające miejsce pracy i pracowników
  • niezbędny jest instruktaż pracowników

Czy każdy musi przejść szkolenie BHP?

Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych, trzeba dysponować odpowiednią wiedzą o tym, jakie są środki ochronne, a także jak rozpoznawać zagrożenia zażegnywać. W związku z tym każdy pracownik powinien przez takie szkolenie przejść. Ważna jest aktualna wiedza z zakresu BHP, dlatego też – warto, aby szkolenia odbywały się zarówno przy rozpoczynaniu pracy przez pracowników, jak i były powtarzane co jakiś czas. Dodatkowo, trzeba wspomnieć, że jeżeli we wskazanym miejscu pracy znajdzie się pracownik bez ważnego szkolenia w zakresie BHP, pracodawcy grozi mandat pieniężny, .   Udział w kursie BHP to zapewnienie sobie oraz innym należytego bezpieczeństwa.

Szkolenie BHP

Dla kogo są szkolenia?

Przeprowadzamy szkolenia dla osób prywatnych, ale także firm!

Każde istniejące w Polsce przedsiębiorstwo musi organizować szkolenia BHP dla swoich pracowników, wynika to z przepisów prawa, ale także ze zdrowego rozsądku. Dzięki szkoleniom BHP zapewnia się ochronę i bezpieczeństwo przede wszystkim osobom pracującym, ale także mieniu. Dlatego, jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą czy otwierasz własną firmę – nie zapomnij o szkoleniu swoich pracowników. Chroniąc siebie, chronisz też innych i tym hasłem kierujemy się podczas naszego szkolenia.

Jakie są rodzaje szkoleń?

Prowadzimy szkolenia wstępne, ale także okresowe.

  • Kursy wstępne to szkolenia, w których bierze się udział przed podjęciem pracy. Podczas szkolenia tego typu nowy pracownik zostaje przygotowany do pracy tj. do wykonywania obowiązków z poszanowaniem zasad BHP.
  • Kursy okresowe to szkolenia, które polegają na uzupełnianiu i aktualizowaniu wiedzy z BHP, jest to szczególne istotne w sytuacji zmian o charakterze organizacyjnym lub technologicznym w przedsiębiorstwie.

Jak długo ważne są szkolenia?

Wstępne – zazwyczaj są ważne przez cały rok, w niektórych przypadkach szkolenia okresowe należy powtórzyć już po 6 miesiącach

Okresowe – są ważne zależnie od wykonywanej pracy i stanowiska

W ERGON prowadzimy także zajęcia online!

Wiemy, że standardowa opcja nie zawsze jest możliwa. Dlatego chcąc ułatwić naszym klientom dostęp do wiedzy, prowadzimy także zajęcia online, które są równie efektywne, co stacjonarne.

Jak uczymy?

Staramy się, aby sposób przekazywania wiedzy przez naszych prowadzących był przystępny. Dbamy o wysoką jakość merytoryczną zajęć. Zważając na wagę tematu, jakim jest bezpieczeństwo, prowadzimy zajęcia, których celem jest aktywizowanie kursantów. Wierzymy, że aktywna nauka pozwala na lepsze efekty. Nasz kurs został stworzony zgodnie z podstawą prawną.

pracownicy w kaskach

Jaki jest nasz cel?

Stawiamy na jakość naszych szkoleń i satysfakcję kursantów. Zależy nam na indywidualnym podejściu i zaangażowaniu słuchacza. Nasze metody prowadzenia zajęć od lat sprawdzają się, a my ciągle je ulepszamy, mając na celu poszerzanie spektrum wiedzy i umiejętności kursantów. Efektywna nauka to taka, która angażuje – toteż utrwalanie wiedzy i przekazywanie jej to nasz cel. Chcemy, aby nasi kursanci czuli się bezpiecznie podczas pracy, by ufali sobie i innym i byli w stanie zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom. Opracowaliśmy własny program, który pozwala osiągnąć szybkie efekty kształcenia. Przekazujemy wiedzę sprawnie i profesjonalnie.

Czego nauczysz się na naszym kursie?

Nauczysz się:

  • Jak tworzyć bezpieczne warunki pracy
  • Jak ocenić zagrożenie i ryzyko
  • Jak chronić siebie i innych
  • Jak reagować podczas niebezpiecznych sytuacji
  • Jak wykonywać pierwszą pomoc

Kilka słów o egzaminie:

Każdy kurs, kończy się on egzaminem. Egzamin sprawdzi Twoją wiedzę i umiejętności zgodnie z przepisami BHP. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej, egzamin można zdawać pisemnie bądź ustnie.

Gdzie prowadzimy zajęcia?

Nasza siedziba znajduje się w Warszawie, ale posiadamy ośrodki w wielu innych miastach w Polsce. Dodatkowo posiadamy także kursy online. A jeśli jesteś naszym wyjątkowym klientem to według Twojej woli – dojedziemy także do Ciebie!

Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się więcej na temat oferty szkoleniowej BHP i umówić się na konkretny termin organizacji przeszkolenia. Dostosujemy się do Twoich potrzeb!

Nazwa kursu:Szkolenie BHP
 Egzamin;Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej, egzamin można zdawać pisemnie bądź ustnie.
 Cennik:Możesz liczyć na indywidualną wycenę, nie zwlekaj – skontaktuj się z nami!