Jak wiadomo praca w charakterze montażysty rusztowań jest niewątpliwie ciężka i dosyć trudna. Wymaga dobrej kondycji fizycznej pracownika, ale także odbywa się w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Praca montażysty rusztowań jest również pracą bardzo odpowiedzialną, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie do niej. Chcesz zostać monterem rusztowań? W takim razie to szkolenie jest idealne dla Ciebie! Dowiedz się więcej o naszym kursie i podejmij decyzję o zapisie. Uzyskasz kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy jako montażysta rusztowań metalowych.

O kursie

Podczas szkolenia zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną, a nasi specjaliści zadbają o to, aby zajęcia były ciekawe i aktywizujące. Rzetelna wiedza to dla nas podstawa, bo teoria w tym zawodzie to więcej niż fundament! Odbędziesz również zajęcia praktyczne, dzięki którym uzyskasz potwierdzenie kwalifikacji oraz cenne doświadczenie procentujące w przyszłej karierze zawodowej. Jako potwierdzenie zdobytych kwalifikacji otrzymasz świadectwo oraz wpis do książki operatora maszyn roboczych. Uprawnienia montażysty rusztowań są bezterminowe, a więc nie musisz przedłużać ich ważności.

Jaki jest program kursu?

Nasz program kursu został opracowany zgodnie z wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Instytucja ta przeprowadza egzaminy i nadaje uprawnienia.

Nasze zajęcia teoretyczne obejmują:

  • zagadnienia BHP przy montażu i użytkowaniu rusztowań;
  • wiedzę związaną z przepisami prawnymi;
  • technologię montażu i demontażu rusztowań.

Zajęcia praktyczne obejmują:

  • prace przygotowawcze przed montażem rusztowań;
  • kontrolę stanu technicznego rusztowania.

Kilka słów o egzaminie:

Po każdym kursie następuje egzamin. Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Teoria sprawdzana jest poprzez egzamin pisemny. Następnie przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji i Górnictwa Skalnego kursant zostanie przeegzaminowany z umiejętności praktycznych. Jeśli wynik egzaminu jest pozytywny kursant otrzymuje uprawnienia. Najważniejszą rzeczą dla osoby otrzymującej uprawnienia jest książeczka montera rusztowań i zaświadczenie o ukończonym kursie.

Jeśli martwisz się egzaminem i dostępnością materiałów, to mamy rozwiązanie tego problemu! Udostępniamy materiały szkoleniowe na specjalnej platformie internetowej.

Czego się nauczysz na naszych kursach?

Jak już wyżej zostało wspomniane, podczas kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z zakresu obsługi sprzętu, niezbędne do tego, by dobrze wykonywać zawód montażysty. Stawiamy na jakość zajęć, tak aby kursanci czuli się przygotowani do pracy w zawodzie, a wiedza została z nimi na długo. Dowiesz się także o zagadnieniach dokumentacji technicznej, BHP podczas montażu i demontażu rusztowań, a także pracy na rusztowaniach z, wykorzystaniem z dokumentacji dot. rusztowań. Zapoznamy Cię z rodzajami rusztowań oraz ich budową oraz organizacją placu budowy, a także metodami montażu rusztowań.

Jakie są wymagania, aby móc podjąć się kursu?

Wystarczy mieć 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe oraz zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania tego zawodu.

Dalej zastanawiasz, czy podjąć się kursu?

Bez rusztowań, prace budowlane i renowacyjne są wręcz niemożliwe do zrealizowania. Dzięki rusztowaniom praca na wysokości jest o wiele łatwiejsza i bezpieczniejsza. Jakie prace wykonuje się na rusztowaniach? Są to prace takie jak:

  • Malarskie
  • Tynkarskie
  • Ociepleniowe
  • Dekarskie

Kurs montera rusztowań w ERGON – to dobry krok, podjęty w kierunku rozwoju zawodowego i znalezienia nowej pracy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

O kursie:Podczas szkolenia zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną.
Egzamin:Po każdym kursie następuje egzamin. Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Po uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu otrzymujesz uprawnienia montera rusztowań i zaświadczenie o ukończonym kursie.
Cennik:Zapraszamy do korzystania z naszych usług! Odwiedź stronę ośrodka ERGON!