ODK ERGON zaprasza na udział w kursie spawania światłowodów. Zawód ten cieszy się dużym zapotrzebowaniem na rynku i atrakcyjnymi wynagrodzeniami!
W ERGON szkolimy tak, aby każdy po zakończeniu kursu mógł śmiało powiedzieć, że czuje się jak profesjonalista. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający kwalifikacje.

Korzyści i program kursu

Dlaczego warto wybrać właśnie ten kurs?

Technologia światłowodu odnajduje swoje zastosowanie w wielu branżach np. telekomunikacji czy telewizji. Rynek pracy jest ogromny, a popyt na fachowców wyspecjalizowanych w tej dziedzinie stale rośnie, wynika to z pędzącego rozwoju technologii światłowodowej.

Spawanie światłowodów jest to praca wymagająca dużego doświadczenia i aby mieć możliwość jego zdobycia należy odbyć kursy przygotowawcze: teoretyczne jak i praktyczne. Zatem dobycie tych umiejętności jest to inwestycja w siebie na długie lata. Każdy spawacz posiadający wiedzę z tego zakresu jest osobą pożądaną przez pracodawców. Jednak nie musisz być instalatorem z wykształcenia, aby zaistnieć na rynku pracy jako spawacz światłowodów, możesz zacząć również ucząc się od postaw właśnie dzięki kursowi oferowanym przez ODK ERGON.

Do kogo skierowana jest oferta?

Tak jak zostało wspomniane, kursy ERGON kierowane są do wszystkich którzy interesują się daną profesją. Jesteś osobą, która nie miała wcześniej styczności ze spawaniem? Nic nie szkodzi program szkolenia jest tak skonstruowany, aby nauczyć nawet laika w tej dziedzinie. Jeśli jesteś już wyspecjalizowanym instalatorem, ale chcesz poprawić swoją pozycję na rynku, aby móc szerzej działać w zawodzie, również znajdzie się tu miejsce dla ciebie. Oferta jest także kierowana do firm chcących zainwestować w swoich pracowników, aby rozszerzyć ich kwalifikacje i umiejętności.

Adresaci i opis oferty

Czego Cię nauczymy?

Kurs składa się z części praktycznej oraz części teoretycznej.

TeoriaPraktyka
 • Zapoznanie się z zagadnieniem technologii światłowodów
 • Poznanie rodzaju i parametrów włókien
 • Poznanie budowy i specyfikacji narzędzi niezbędnych do pracy
 • Uzyskanie umiejętności klasyfikowania sprzętu na lepszy i gorszy jakościowo
 • Poznanie tajników zawodu, aby móc lepiej wykonywać swoją pracę
 • Zasady bezpiecznej eksploatacji urządzeń
 • Zasady dozoru technicznego
 • Postepowanie w czasie awarii
 • Zasady BHP
 • Przygotowanie odpowiedniego miejsca pracy i potrzebnych narzędzi
 • Nauka obsługi specjalnej spawarki światłowodowej
 • Wykonywanie pomiarów kontrolnych
 • Spawanie włókien światłowodowych
 • Wybór kabli i osprzętu spawalniczego

 

ODK ERGON podczas kursu zapewnia:

 • Odpowiednią liczbę godzin zajęć praktycznych i teoretycznych
 • Dostęp do materiałów szkoleniowych zamieszczonych online
 • Wszelkie urządzenia niezbędne do nauki podczas trwania kursu
 • Zorganizowanie kursu zewnętrznego
 • Drobny poczęstunek (herbata, kawa, deser)

 

Co po kursie?

Wiedza weryfikowana jest przez instruktorów na podstawie przeprowadzonych testów lub zadawanych pytań. Po zaliczeniu takiego testu kursant ma możliwość przystąpić do egzaminu zewnętrznego, który jest zadaniem praktycznym.

Każdy uczestnik kursu po jego zakończeniu otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Zdobywając uprawnienia spawacza można śmiało rozglądać się na rynku pracy i aplikować do wybranych firm. Zapewniamy, że odbyty kurs wystarczy, abyś mógł od razu rozpocząć pracę.

 

Miejsca szkoleń ERGON

ODK ERGON posiada swoją główną siedzibę w Warszawie. Tam odbywa się większość szkoleń, ale nie tylko. Na liście dostępnych lokalizacji znajdują się m.in. takie miasta jak: Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Bielsko-Biała. Jeśli interesuje Cię konkretne miasto, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, możemy wtedy uzgodnić dogodny termin w wybranym przez Ciebie obszarze. Oferujemy również organizację szkoleń w miejscach zamkniętych, wybranych przez klienta jak np. siedziba jego firmy.

Opis Ośrodka Szkolenia Operatorów"

Dlaczego właśnie ERGON?

Skoro o zakresie i przebiegu szkolenia wiesz już wszystko, możesz zastanawiać się, dlaczego właśnie ODK ERGON? Odpowiedź jest prosta: szkolimy najlepiej! Na rynku istniejmy już ponad 15 lat, a cały ten okres działalności zawdzięczamy zdobytej wiedzy i doświadczeniu. W naszej ofercie znajdziesz całą gamę uprawnień jakie pomagamy zdobyć naszym klientom. Nasi pracownicy to wysoko wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Kładziemy nacisk na to, aby wszystkie szkolenia były prowadzone na jak najwyższym poziomie i przywiązujemy szczególną uwagę do zajęć praktycznych. Jeśli nadal masz wątpliwości i nie jesteś pewien czy warto zacząć kurs lub czy masz do tego predyspozycję, zadzwoń do nas! Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania, dlatego zachęcamy do kontaktu i zapoznania się szczegółowo z naszą ofertą.