W transporcie obiektów ponadgabarytowych oraz ciężkich ważne jest ich odpowiednie załadowanie i rozładowanie – właśnie w tym przypadku często stosuje się urządzenia HDS – samochody ciężarowe z hydraulicznymi dźwigami samochodowymi. Wykorzystanie HDS-ów w transporcie oznacza brak konieczności wykorzystywania innego rodzaju urządzeń dźwigowych, co jest dużym plusem w miejscach, w których nie można z nich skorzystać standardowo.

To jedne z bardzo wszechstronnych urządzeń przeznaczonych w transporcie ciężkim, dzięki którym można przewozić różnego typu mienie – maszyny innego rodzaju, baraki, kontenery, prefabrykaty betonowe, płyty szalunkowe i betonowe, materiały budowlane różnych typów. Standardowo udźwig tego rodzaju sprzętu wynosi kilka ton i zależny jest od jego konstrukcji, ponieważ dostępne są także urządzenia mające siłę udźwigu kilkudziesięciu ton.

Urządzenia HDS są powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, w tym między innymi w przemyśle stoczniowym, górniczym, hutniczym, metalurgicznym, leśnym. Również prace są prowadzone w branży budowlanej. Aktualnie usługi HDS świadczone są przez firmy dysponujące zaawansowanym sprzętem tego rodzaju i zatrudniające pracowników posiadających stosowne uprawnienia.

Samochodów z dźwigami HDS nie mogą obsługiwać osoby, które nie mają stosownych uprawnień nadanych przez Urząd Dozoru Technicznego. W naszym Ośrodku mogą je Państwo uzyskać. Dodatkowo do obsługi niezbędne jest posiadanie co najmniej 18 lat i brak przeciwwskazań lekarskich. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!