Do uzyskania uprawnień konieczne jest podejście do egzaminu – egzamin G1 do 1 kV, zdawany przed komisją SEP, jest jednym z najczęściej wybieranych, także przez kursantów uczących się w naszym Ośrodku Doskonalenia Kadr ERGON. Również możliwe jest podejście do niego przed komisjami PSE, SIMP, SITPS i innymi, które są wskazane przez URE – Urząd Regulacji Energetyki zajmujący się regulacją kwestii energetycznych w Polsce. Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne (PSE), Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich (SIMP), Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego (SITPS lub SITSpoż) pozwalają na przystąpienie do egzaminu na terenie całej Polski.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) powstało na przełomie XIX i XX wieku. Skupia się przede wszystkim na prowadzeniu działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej w swojej dziedzinie, a także wykonuje oceny zgodności wyrobów elektrycznych niskiego napięcia. Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne (PSE) działa od 9 lat, zostało założone w 2007 roku przez przedstawicieli największych polskich firm elektroinstalacyjnych. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) założył w latach dwudziestych ubiegłego wieku prof. Henryk Mierzejewski. SIMP zrzesza inżynierów i techników mechaników, a także przedstawicieli pokrewnych zawodów. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego (SITPS lub SITSpoż) powstało w latach czterdziestych ubiegłego wieku i koncentruje swoją działalność się na technice w gospodarce żywnościowej.

Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzymuje materiały na egzamin, niezależnie od wybranej komisji egzaminacyjnej: SEP, PSE, SIMP, SITPS, które pomagają mu w przygotowaniu się do niego. Także na tej stronie publikujemy przykładowe pytania, które pozwolą Państwu na bliższe zapoznanie się z jego tematyką. Pytania na teście są różnorodne i zależne od konkretnej grupy – G-1, G-2, G-3.

Jak wskazują przepisy PSE, SIMP, SITPS itp. oraz przepisy SEP egzamin wymaga zgłoszenia się z aktualnym dowodem tożsamości. Egzaminy organizowane są na terenie całego kraju – nie jest to tylko Warszawa. Uczestnik może wskazać komisję, przed którą chce zdawać egzamin. Aby odbyć egzamin SEP 1 kV lub inny, prowadzony przez PSE, SIMP, SITPS, niezbędne jest zapisanie się na niego pisemnie – nasi pracownicy pomogą Państwu w formalnościach. Jeżeli planują Państwo egzamin przed komisją SEP – cena wynosi aktualnie 168 złotych. Opłata pobierana jest przed przystąpieniem do egzaminu. Więcej informacji można uzyskać na stronie komisji egzaminacyjnych: Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz innych instytucji – Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego (PSE), Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich (SIMP), Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego (SITPS lub SITSpoż) oraz na stronie Urzędu Regulacji Energetyki.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi pytaniami!

Informacje zamieszczone na stronie nie stanowią oferty handlowej. Zostały zaprezentowane, aby osoba podejmująca szkolenie mogła wiedzieć o opcji uzyskania uprawnień u podmiotów szkolących elektryków w całej Polsce.

Przykładowe komisje certyfikujące
KomisjaPełna nazwa komisji
PSEPolskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne
SIMPStowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich
SEPStowarzyszenie Elektryków Polskich
SITPS lub SITSpożStowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego

Uczestnik szkoleń ma prawo do wyboru komisji egzaminacyjnej

Wniosek do pobrania:
DOCXPDF
Grupa 1 Uprawnienia ElektryczneGrupa 1 Uprawnienia Elektryczne
Grupa 2 Uprawnienia CieplneGrupa 2 Uprawnienia Cieplne
Grupa 3 Uprawnienia GazoweGrupa 3 Uprawnienia Gazowe